ForumSohbet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ForumSohbet

........SİTEMiZE HOŞ GELDİNİZ.......

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

"G.Saray kalesi emin ellerde"

YazarMesaj
Unconscıous

"G.Saray kalesi emin ellerde" Empty
MesajKonu: "G.Saray kalesi emin ellerde"   "G.Saray kalesi emin ellerde" Icon_minitimePerş. Tem. 19, 2007 1:10 pm

"G.Saray kalesi emin ellerde" 6358_B_idman110

Mondragon'un ayrılmasından sonra bu sezon Galatasaray'ın kalesini koruyacak olan Aykut, Orkun ve Fırat Sarı-Kırmızılı takımda başarılı olacaklarına inandıklarını söyledi. Sarı-Kırmızılı takımın kamp yaptığı otelde bir basın toplantısı düzenleyen üç kaleci Galatasaray'ın kalesinin emin ellerde olduğunu ifade ettiler.

Mondragon'dan sonra artık Galatasaray'ın kalesinin gençlere emanet edildiğine ilişkin bir soruya Aykut şu cevabı verdi: "Genç miyiz? Ben 25 yaşındayım. Çok genç yaşta değiliz. Tam doğru bir zamandayız. Mondragon gibi iyi bir kaleci gitti ve yeni bir kalecinin çıkması için zaman geldi."

Orkun ise Galatasaray kalesindeki rekabetten çok artık büyük takımlarının kalesini Türk oyuncularının korumasının daha önemli olduğunu ifade ederek, "Büyük takımlar artık geriye döndü ve kalelerini Türk kaleciye emanet etti. Şu anda Galatasaray'da kalede kimin oynayacağından bu daha önemli bu konu. Sonuçta kaleyi bir Türk kaleci koruyacak. Bu yüzden bakıldığında önemli bir misyonumuz var. Türk kaleciliğine önemli şeyler kazandırmak için elimizden geleni yapmak istiyoruz." açıklamasını yaptı.

Mondragon'un oynadığı dönemlerde çok az forma giymesinin tecrübe açısından bir eksiklik olmayacağını dile getiren Aykut, "Ben yedek beklerden gerek sezon sonlarında gerekse devre arasında çok transfer teklifi aldım. Ama hiçbir yere gitmedim. Sadece Galatasaray'da oynamak istedim. Bu benim için çok büyük bir artı. Mondargon'un bir yıl daha sözleşmesi olmasına rağmen gitti. Yöneticilerimiz isteseydi onu göndermezlerdi. Demek ki bize güveniyorlar." şeklinde konuştu.

Bu sezon kale için rekabet edecek olan Aykut ve Orkun aralarının kesinlikle açık olmadığını belirttiler. Aykut, bu tür haberlerin nasıl yapıldığına bir anlam veremediğini söyleyerek, "Biz antrenmanlara sohbete gitmiyoruz. Antrenmana çalışmaya gidiyoruz. Orkun benim oda arkadaşım. Akşama kadar konuşuyoruz." derken Orkun Usak ise şunları söyledi: "Ben sadece bu tür haberlere gülüyorum. Biz birbirimizi yeni tanıyan insanız. Ona rağmen bu kadar süre içinde kaynaşmamız bile çok olumlu bir gelişme"

Orkun, K.Eryicesspor'un küme düşmesine rağmen başarılı bir performans sergilediğini dile getirerek, "Aslında küme düşen bir takımın kalecisi her zaman idealleri olan bir takıma gelmesi mantıksız gibi geliyor. Ama önemli olan sahada yaptıklarınız. Kalecilik hayatımda zaman bazı aksaklıklar yaşadım ancak son dönemde oynadığım futbolu çok beğendim. Karşılığında da Galatasaray'a transfer oldum. Başarımdaki en büyük faktör Bülent Korkmaz'dır. Bana o kadar çok güven duyduk ki bunlara karşı tepkisiz kalamazdım. Onun bana güvenini boşa çıkarmamak için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalıştım" İfadesini kullandı.

Genç kaleci Fırat, forma rekabetinde kendisinin de olduğunu belirterek, "Aramızda rekabet olacak. Bundan da Galatasaray yarar sağlayacak. Herkesin bize güvenmesini istiyorum. Geçen sezon Runje kötü başladı sezona. Ancak daha sonra iyi oynamaya başladı. Eğer Türk kalecilere de böyle davranılsa o zaman onlar da başarılı olur. Bu yüzden yerli kalecilere de zaman vermek gerekli" diye konuştu.

Büyük takımlarda oynayan oyuncuların hata yapma lüksü olmadığını anlatan Aykut sözlerini şöyle sürdürdü: "Fatih Terim döneminde geldim. Bana Eser hoca 'büyük takımlarda çok top gelmez bu yüzden hata oranını en düşük tutman gerekir.' demişti. Başka bir kaleci kötü gol yerse ben buna sevinemiyorum. Çünkü hepimiz yapabiliyoruz. Bazen o golü yedikten sonra tek yapmak istediğiniz şey bir kürek alıp yeri kazıp kendinizi saklamak istersiniz. Ama o anda o hatayı ben yaptım ve hep beraber kazanacağız güveniyle topu filelerden çıkaran kaleci iyi kalecidir. Bir takım maç kazanırsa forvetler övülüyor. Mağlubiyette ise fatura bize kesiliyor. Ama takım hep beraber maç kazanıyor ve kaybediyor."

Mondragon'un büyük bir kaleci olduğunu dile getiren Aykut sözlerini şöyle tamamladı: "Feldkamp hocam anlattı. 'Bayern Münih'te Kahn vardır. Her kaleci geldiğinde yedek olduğunu bilir. Ama o gittikten sonra biri çıkar ve birinci kaleci olur.' Dedi. Büyük takım kalesini korumak her zaman insana baskı yapar. Mondragon bana göre gelmiş geçmiş dünyanın en büyük kalecilerinden biridir. 6 sezon Galatasaray gibi büyük bir kulüpte devamlı oynuyorsa bu önemlidir."

"G.Saray kalesi emin ellerde"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-