ForumSohbet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ForumSohbet

........SİTEMiZE HOŞ GELDİNİZ.......

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

ANNEME

YazarMesaj
lord_of
Misafir

ANNEME Empty
MesajKonu: ANNEME   ANNEME Icon_minitimePtsi Tem. 30, 2007 2:00 pm

Dünyayla tanıştığım anda, <BR>Sımsıcak kucağınla ısıttın; <BR>Zemheri akşamlarında. <BR>Bütün acılar seni bulurdu, <BR>Ama sen 'kader' diye içine gömerdin. <BR>Babam yoktu aramızda çoğu zaman, <BR>Ama sen adam gibi adam, <BR>Adam gibi ana oldun bize. <BR>Gözlerinden yaş dökülmezdi, <BR>Hissettirmezdin bize,dünyanın büyüklüğünü, <BR>Mangal gibi yüreğinde büyüttün; <BR>Sen yandıkça,biz önümüzü görürdük. <BR>Yazımız,kışımız bir odada geçerdi, <BR>Yüreğin, en derin kaygıları taşırdı. <BR>Herkes oyuncağı ve babasıyla dönerken eve, <BR>Biz seninle pususuna düşerdik,zifiri akşamların. <BR>Ve hiçkimse bizi anlamazdı, <BR>Kimsenin anlamasını beklemezdin. <BR>Daima dik,daima onurluydun. <BR>Çünkü sen, <BR>Adam gibi adam, <BR>Adam gibi anaydın... <BR>Hatırlıyor musun bilmem? <BR>Ağlarken görmüştüm seni, <BR>Neden ağladığını sordum, <BR>Ve sen, <BR>'Hiç yavrum' demiştin <BR>O günden beri, hiçleri sevmiyorum, <BR>Dakikalarca ağlamıştık, <BR>Ve sonra, <BR>Uzun uzun nasihat ettin, <BR>Okuyup büyük adam olacaktım, <BR>Oysa etrafımızda bir çok adam vardı; <BR>Okumadan büyük olan... <BR>Biliyor musun anne, <BR>Adam oldum mu,bilmiyorum, <BR>Ama okudum. <BR>Lakin senin gibi adam bulamadım. <BR>İsmini andığımda halen içim titrer, <BR>Unutmadım sıcaklığını, <BR>En soğuk gecelerde içimi ısıtıyor. <BR>Ağladığımda mis kokunu duyarım, <BR>Aklıma gelir süt bulamadığın geceler. <BR><BR>Anneler günün kutlu olsun anneciğim, <BR>Yanında yokum, <BR>Ama şunu bil ki; <BR>Yaşadığım yerin her zerresinde, <BR>Soluduğum havada,sevincimde, acılarımda, <BR>Hep sen varsın...<BR>

ANNEME
1 sayfadaki 1 sayfası